Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Kolik stojí veterinární péče?

Kolik stojí veterinární péče?Kolik stojí veterinární péče?

Pokud si pořizujete psa, kočku nebo jiného domácího mazlíčka, měli byste zvážit náklady s ním spojené. Víte, kolik stojí základní veterinární péče? Jaké úkony jsou opravdu nutné? Na kolik Vás vyjde „startovací balíček“, kdy musíte pejska nechat prohlédnout, odčervit a oočkovat? Odpovědi na tyto otázky najdete v našem článku.

 

Není vyšetření jako vyšetření

Některé veterinární úkony nejsou finančně náročné. Pohybují se řádově ve stovkách korun. Jedná se o vakcinaci, čipování, ortopedické vyšetření, nebo drobné estetické úpravy, jako například střihání drápků. Ve stejné cenové relaci se také pohybují rentgen, sono a vyšetření moči. Bohužel jsou ale i případy, kdy pes potřebuje urgentní zásah veterináře, nebo by nepřežil. Můžou to být nejrůznější mechanická poranění, nádory a vrozené vady. Potom zvířecí pacient potřebuje speciální vyšetření, v podobě magnetické rezonance, nebo CT.  Tyto speciální vyšetření, potažmo následné složitější operace (hrudníku, páteře, střev), se pohybují v desítkách tisíc korun.

 

Pojištění pejska – chytrá investice, která se vyplatí

Pokud přemýšlíte o pojištění Vašeho mazlíčka, děláte dobře. Možná Vás napadne, že malá čivava nebude potřebovat finančně náročné úkony. Co když si ale zlomí nohu? Pak je ve výsledku jedno, jestli máte čivavu, nebo čtyřicetikilového boxera. Operace, tak či onak, stojí cca 20 000 korun. Díky pojištění můžete těmto nenadálým finančním výdajům předejít. Náchylnost k některým nemocem záleží i na rase pejska. Jinou péči mají dogy, které díky své velikosti mívají například torze žaludku. Odlišnou péči, způsobenou hromadou kožních záhybů, mají šarpejové. Ať už si zkrátka pořídíte jakéhokoliv psa, dříve nebo později veterinární péči vyhledáte. Předcházet nejrůznějším onemocněním Vašeho zvířecího miláčka můžete kvalitní stravou, dostatkem pohybu a hlavně hromadou lásky a péče.