Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Přístrojové vybavení ordinace

Přístrojové vybavení ordinaceNěmé tváře neprozradí, co je bolí

Pokud chováte doma nějakého mazlíčka, ne vždy je to jen radost. Občas se objeví zdravotní potíže a vy s ním musíte navštívit veterinu. Když dorazíte k lékaři vy, horlivě mu vysvětlíte příznaky, a ještě vyjmenujete alespoň deset činností, které kvůli tomu nemůžete provozovat. Zvířátko vám ale neporadí, kde začít s vyšetřením.

Nejmodernější přístroje pro efektivní diagnostiku

Jako správný chovatel můžete vypozorovat, že si pes mne ucho, nebo kočka nedošlápne na nohu. Co když ale nemoc není viditelná, zvíře nemá chuť k jídlu, jen polehává a je bez elánu? Veterináři neumí věštit z křišťálové koule, proto používají celou řadu diagnostických přístrojů.

Přístrojové vybavení, šestý smysl a praxe

Díky kvalitnímu přístrojovému vybavení můžete stanovit správnou diagnózu a začít ihned léčit. V některých případech jde vyloženě o čas, u těch akutních obzvlášť. Třeba krevní analyzátor, nebo analyzátor pro vyšetření moči pomůže včas odhalit nemoc a podchytit i vážná onemocnění.

V naší ordinaci používáme i složitější vybavení, jako například bipolární technologii pro uzavření cév při chirurgických zákrocích, přenosný RTG ke koním, nebo elektrokauter. S každým přístrojem se musíme naučit zacházet, absolvujeme nespočet školení a občas se musíme spolehnout i na šestý smysl.

Neustále se snažíme inovovat a pořizovat lepší přístroje

Péče o domácí mazlíčky se neustále zdokonaluje a posouvá, proto se snažíme požadavkům přizpůsobit. Kromě obnovování zastaralých technologií plánujeme do budoucna pořídit například rehabilitační vanu, kde si pejsci můžou léčit nohy po chirurgických zákrocích, dysplazii kyčlí, ale i odstranit nějaké to kilo navíc při kondičním cvičení. Přístroje a moderní technika totiž neusnadňuje život jen lidem, ale i zvířatům.